תורת הנפש הבודהיסטית והשלכותיה על המעשה הטיפולי - שנה ב'

התחלה:
22-10-2019
משך הקורס:
20 מפגשים בימי שלישי 12:30-15:30
+ ארבעה ימי תרגול ארוכים
מחיר 5,500 ₪

מורים:

יובל אידו טל
מורה ומנהל אקדמי ומקצועי

תורת הנפש הבודהיסטית פותחת בפני עולם הטיפול דרכי מחשבה ופעולה נוספות, “מחוץ לקופסה הטיפולית”, ואיננה מנסה להתחרות בחכמה הטיפולית הקיימת. עדות ראשונה להשראתה זו היא יישומן של פרקטיקות מדיטטיביות בטיפול (“קשיבות” או mindfulness).

שנת הלימודים השנייה עוסקת ביישום תורת הנפש הבודהיסטית בעולם הטיפול, תוך הדגשת הייחוד שבה ביחס לראייה הטיפולית הרווחת. כך, ה’אני’ הנפרד והמוצק אינו בהכרח יעד התפתחותי נכסף (“אינדיבידואציה”) כי אם תעתוע מזיק המנתק את האדם מרשת החיים הסובבת אותו; השיחה הטיפולית איננה הדרך היחידה לחקירה פנימית ולתמורה – המדיטציה, מונחית או עצמאית, היא דרך חזקה לא פחות; והסיוע ברוח בודהיסטית אינו חייב להסתפק בהפחתת הסבל, אלא יכול להציע אופקים רחבים יותר: טיפוח שיטתי של איכויות תודעה מיטיבות כגון חמלה וחכמה, ושחרור רדיקלי מכבלי חיינו.

השנה מחולקת לשלוש חטיבות:

א. מקורות הסבל והשחרור ממנו, הלכה למעשה – “שתים עשרה חוליות ההתהוות המותנית” – (בדומה ללימוד הפסיכופתולוגיה בטיפול המקובל).

ב. יסודות הסיוע הבודהיסטי הלכה למעשה (בדומה ללימוד יסודות הפסיכותרפיה בהכשרה המקובלת). פוטנציאל השחרור מכבלי התפיסה ה’פסיכופתולוגית’, והתוודעות לתהליכים המנטליים הנדרשים.

ג. כלים יישומיים בסיוע ברוח בודהיסטית  (בדומה לאימון מעשי בטיפול המקובל).

כל נושאי הלימוד יעסקו הן בצד העיוני והן בצד היישומי. הלומדים יתבקשו להתאמן בעצמם בכלי האימון, בכיתה ובבית, לתרגל את הנלמד בעבודתם הטיפולית, לחלוק את הנלמד עם משתתפי הקורס ולחשוב על דרכי יישום. לפרקים נדון בכיתה ב’מקרים’ מחיי הלומדים ואף נתנסה בסיוע מעשי.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

בית הספר לתורת-הנפש הבודהיסטית.

טל. 03-6411961

אימייל pdharma@tausc.co.il

להצטרפות לניוזלטר שלנו

TOP
UA32122061-1