מיינדפולנס למטפלים*| רחל קפלן

התחלה:
11-09-2019
משך הקורס:
20 מפגשים בימי רביעי 16:30-19:30
+ שני ימי תרגול ארוכים 
 תאריך סיום: 26.2.20
מחיר: 4,900 ₪  
דמי רישום חד פעמיים: 250 ₪ 

מורים:

*הקורס מיועד למטפלים בעלי הכשרה מתאימה, המעוניינים בשינוי בחייהם האישיים והמקצועיים, במפגש קרוב יותר עם עצמם ועם אחרים, בלמידת אסטרטגיות להתמודדות עם רגשות ומחשבות מעיקים, ובפיתוח מענה מווסת ומועיל יותר לסיטואציות מורכבות. 

מיינדפולנס היא היכולת להתנהל בתשומת לב ובקבלה, באופן פחות שיפוטי ופחות תגובתי. מיינדפולנס משמעו להיות נוכח בפשטות, ברגע הזה. במחקר ובקליניקה נמצא, כי לתרגול מיינדפולנס השפעה מיטיבה על מצבי רוח, כמו למשל חרדה ודיכאון, התמודדות עם סטרס ושחיקה, קשיי ויסות רגשי, קשיי קשב ועוד. קורס זה ישלב 

בין למידה של הרעיונות והעקרונות המרכזיים בגישת המיינדפולנס לבין תרגול מדיטציה והתנסות חווייתית. 

הקורס יכלול שתי חטיבות 

חטיבה ראשונה: בסיס

חטיבה זאת תוקדש ללימוד הגישה ויוצגו בה י רעיונות מרכזיים מגישת המיינדפולנס. יילמדו דרכים שונות לתרגול מדיטציית מיינדפולנס, ויתורגלו אופנים מגוונים בהם ניתן לאמץ גישה זו בחיי היומיום, כגון בקשרים בין אישיים, בסיטואציות מורכבות ובמצבי קונפליקט. הקורס יתייחס גם למקורות המיינדפולנס מהמסורת הבודהיסטית. במהלך הקורס נתוודע לקשר בין טיפוח מיינדפולנס בפן האישי להטמעתו במרחב הבינאישי-מקצועי. 

חטיבה שנייה: המשך והעמקה

חטיבה זאת תוקדש ליישומי מיינדפולנס בשדה הטיפולי, ותכלול העמקה של הבנת המקורות הבודהיסטיים והפסיכולוגיים של הגישה. נתייחס גם לרעיונות ולכלים טיפוליים מורכבים יותר. חטיבת ההמשך תאפשר מקום לדיונים טיפוליים בקבוצה, וככלל תתנהל באופן הדומה יותר לסדנה או למעבדה ניסויית.  

המפגשים ישלבו בין למידת רעיונות מרכזיים בגישה זו, תרגולי מדיטציית מיינדפולנס, התנסויות-חווייתיות אישיות ובין-אישיות ושיחה. הקורס ילווה בחומרי קריאה וקבצי שמע. חלק חשוב ואינטגרלי הוא תרגול בין המפגשים.

* קורס זה אינו מהווה הכשרה לטיפול במיינדפולנס.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

בית הספר לתורת-הנפש הבודהיסטית.

טל. 03-6411961

אימייל pdharma@tausc.co.il

להצטרפות לניוזלטר שלנו

TOP