פתיחת קורס: תנועה אותנטית | תומר בשן

התחלה:
22-11-2018
משך הקורס:
9 מפגשים בימי חמישי 17:30-21:00
 + יום תרגול ארוך
תאריך סיום: 17.1.19 
 מחיר: 1,900 ₪ 
 דמי רישום חד פעמיים: 100 ₪ 

מורים:

כתובת

קמפוס ברושים   ראה מפה

תנועה אותנטית היא הזמנה לחוש את הגוף הנע מבפנים, להתבונן בתודעה ולגלות את היחסים בין השניים. זהו תרגול מדיטטיבי בתנועה, שפותח בהשראת תהליכי “דמיון פעיל” של קארל יונג כדרך לחשוף ולעבד חומרים נפשיים לא מודעים.

בתרגול תנועה אותנטית יש הזמנה לוותר על “לעשות” ובמקום – “לאפשר לזה לקרות” – לאפשר לתנועה הנפשית הפנימית להתגלם בגוף באופן ספונטני. התרגול נעשה בעיניים עצומות בנוכחות עד ומאפשר מפגש אינטימי ועוצמתי עם עצמנו ועם האחר.

אימון כזה במדיטציה הוא אימון להכשרת התודעה להיות במגע עם המציאות המשתנה מרגע לרגע, להתבונן במהלכי הנפש והגוף וללמוד כיצד להיות באופן מיטיב, אמיתי ופתוח יותר.

התנועה מפגישה אותנו עם היכולת ועם המגבלה, עם החלקים הרצוניים והלא רצוניים שמניעים אותנו, עם הגוף המופלא הזה, המסתגל, המרפא עצמו, הכואב, הנרגש, הסובל, הדועך והמתכלה. הקשבה לגוף בתנועה, בדומה להקשבה לנשימה, לא רק מעמיקה את הקשב והנוכחות שלנו, אלא גם פותחת צוהר אל מעמקי הנפש.

תומר בשן – תלמיד בלתי נלאה וחובב מושבע של מנוחה ותנועה. מתאמן כ-18 שנים במדיטציה, תנועה ומגע. תרגלתי מדיטציה במסורות בודהיסטיות שונות במקומות רבים. למדתי את הגוף לעומק דרך שיאצו, פיזיותרפיה, מחול ואמנויות תנועה רכות. המשכתי ללמוד טיפול רגשי בתנועה ומחול, והאקומי – גישה לפסיכותרפיה התנסותית ממוקדת חוויה המשלבת פסיכותרפיה מערבית עם חוכמה בודהיסטית ודאואיסטית. בשנים האחרונות מתמקד בלימודים סומאטיים שצוללים לעומק רובדי החוויה הגופנית/ נפשית דרך מחקר היחסים והקשרים בין חלקי הגוף, ודרך הפניית הקשב לרבדים השונים של החוויה. מאמין שלכל אחד יש דרך ייחודית להיות, לחוות, ולהתבטא בעולם, ושיש יופי עמוק בכל המגוון. חוקר כיצד ניתן להזין ולתמוך באופן עמוק בחוויית החיים המלאה. מתרגל ומנחה מדיטציה ותנועה, מורה לצ’י קונג ומתרגל אמנויות תנועה רכות נוספות (פלדנקרייז, BMC, לאבאן-ברטנייף). משלב איכויות של נוכחות, עדינות, הקשבה וחוסר מאמץ בתרגול בתנועה ובדממה.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

בית הספר לתורת-הנפש הבודהיסטית.

טל. 03-6411961

אימייל pdharma@tausc.co.il

להצטרפות לניוזלטר שלנו

TOP