העונג, הסכנה והמפלט שבעולם | אילן לוטנברג

התחלה:
13-12-2018
משך הקורס:
10 מפגשים בימי חמישי 17:30-19:30
 תאריך סיום: 14.2.19 
 מחיר: 950 ₪

מורים:

כתובת

קמפוס ברושים   ראה מפה

מנחה: אילן לוטנברג*

הדרך הבודהיסטית נושאת בחובה הבטחה גדולה לצד אחריות כבדה – האפשרות להתעורר פתוחה בפני כולנו, אך לשם כך עלינו לאמן, לפתח ולטפח את התודעה. באופן שבו התודעה רואה, חווה, ותופסת את עולם התופעות טמון המפתח לשחרור ולחופש גדולים יותר.

לשם כך לימד אותנו הבודהה להתבונן בעונג, בסכנה ובמפלט שבעולם התופעות. אבל מהו העולם הזה בראיה הבודהיסטית? מה מענג בהנאות החושים שאנו כל כך משתוקקים אליהן ונלכדים בהן? מה הסכנה שבכך? ומהו המפלט שמציעה לנו הדרך הזו? על מה עלינו לוותר כדי לממש את שאיפתנו להתעורר?

מורה המדיטציה התאילנדי הנודע אג’אהן צ’ה אמר פעם: “עשה את הצעד לכאן, למקום הקריר הזה, שבו אין יותר מאבק. מדוע שלא תנסה? האם אתה מוכן לאתגר?” בקורס זה נחקור את הלימוד המאתגר הזה לעומקו, תוך עיון במקורות, בכנות ובלב פתוח. ננסה להבין כיצד תרגול מיומן של דרך התבוננות כזאת יכול להתמיר את התשוקות שלנו כך שהן ישרתו היענות אותנטית ומיטיבה לעולם שסביבנו.

*אילן לוטנברג – מורה ומחנך במקצועו. לומד ומתרגל מעל ל-20 שנים את הדרך הבודהיסטית במסורות השונות. ממתרגמי הספרים “קץ הזמן” מאת קרישנמורטי, “מה שלימד הבודהה” מאת ואלפולה ראהולה, ו”סמא סטי” מאת פאיוטו. ממקימי אתר “בודהיזם בישראל”, מעורכי כתב העת המקוון של “בודהיזם בישראל”, ומיוזמי תכנית “שבילים רבים דהרמה אחת”.

אילן מלמד בודהיזם ומדיטציה במסגרות שונות. גישתו משלבת לימוד מעמיק של המקורות בשילוב התרגול המדיטטיבי ויישומיו המעשיים כאימון יום-יומי ודרך חיים המובילה לערות ולחופש.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

בית הספר לתורת-הנפש הבודהיסטית.

טל. 03-6411961

אימייל pdharma@tausc.co.il

להצטרפות לניוזלטר שלנו

TOP