דרך הלב: היכרות והעמקה בתרגול לפי מסורת הויפסנא | אסף סטי אל-בר

התחלה:
08-11-2018
משך הקורס:
8 מפגשים בימי חמישי 18.00-21.00 
+ יום לימוד ותרגול ארוך 
 תאריך סיום: 3.1.19 
 מחיר: 1,500 ₪ 
דמי רישום חד פעמיים: 100 ₪

מורים:

כתובת

קמפוס ברושים   ראה מפה

הדרך הבודהיסטית מורכבת משלושה אימונים מרכזיים: האימון בחוכמה וּבִרְאיה צלולה של המציאות, האימון המוסרי-אתי והאימון בריכוז, תשומת לב (mindfulness) ואיסוף התודעה (סמאדהי). בין האימונים ישנם קשרים הדדיים של תמיכה. ככל שאנחנו מטפחים ומפתחים אימון אחד, מתחזקים גם האחרים.

מסורת הויפסנא מתייחסת לפיתוח של תשומת לב (mindfulness) כתרגול יסוד המכיל בתוכו את כל הדרך כולה. המודעות לגוף, לתודעה, לקשר ביניהם ולאופני הפעולה שלהם משחררת אותנו מכבלי הקיום המעורפל ומביאה עמה הטבה עצומה בשמחת החיים וברווחה הנפשית שלנו.

אולם תשומת לב נכונה איננה מתמצה בהתבוננות אובייקטיבית או נטולת שיפוט. למעשה, המסורת הבודהיסטית גורסת שתשומת לב מדויקת, כוללת בתוכה גם כוונה אוהבת ורצון טוב (מֵטַא). הדגש הזה שופך אור על אופיו של התרגול הנכון ושל ההתכוונות המדויקת לתרגול ויפסנא.

במהלך הקורס נלמד ונעמיק את תרגול תשומת הלב, נעמיק את ההיכרות וההבנה של שלושת האימונים ונתרגל מדיטציות מסוגים שונים ובתוכן מדיטציות רפלקטיביות ומדיטציות חמלה. הקורס יכלול גם תרגולים בינאישיים שיאפשרו העמקה בהבנה של הרעיונות בהם נעסוק.

תמונה: Sengay Gibon

 

אסף סטי אל בר – מתרגל למעלה מעשרים שנה במסורת הויפסנא והבודהיזם הטיבטי.

הלימוד שלי מושפע ממורים פורצי דרך שהציעו שילוב של תרגול עמוק של התכנסות פנימה עם דגש גדול על פתיחת הלב על הכרית ובחיי היום-יום.

מתחילת הדרך מצאתי בעבודה החינוכית ובאקטיביזם החברתי כר פורה לתרגול והגשמה של הדרך ואני ממשיך בכך גם עכשיו ומקווה לסיים בקרוב דוקטורט שעוסק במפגש הזה.

בשנים האחרונות התוודעתי לפסיכולוגיה ההתנסותית בגישת האקומי שמהווה עבורי השראה רבה ודרך נוספת לתרגם את התרגול הבודהיסטי לחיי היום-יום האנושיים במאה העשרים ואחת.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

בית הספר לתורת-הנפש הבודהיסטית.

טל. 03-6411961

אימייל pdharma@tausc.co.il

להצטרפות לניוזלטר שלנו

TOP