טיפול קבוצתי בהשראה בודהיסטית

מנחה: צבי להב

הטיפול הקבוצתי מיועד לאנשים שחווים סבל בחיים שלהם, ורוצים לנסות לסבול פחות, וליהנות יותר. הסבל יכול להיות ממקורות שונים: בדידות, ביקורת עצמית, חרדות, דאגות, קונפליקטים בין אישיים, משברי חיים, קונפליקטים פנימיים, תחושות של תסכול וכעס, פחד מהזדקנות או ממוות, ועוד ועוד. הנחת היסוד היא שמעבר לגורמים האובייקטיביים, בכל סבל יש גם מרכיב תודעתי (האופן שבו אנחנו מגיבים למצב האובייקטיבי) אשר יוצר סבל שאינו הכרחי. מטרת הטיפול היא להפחית את הסבל ולהגדיל משאבים של קבלה ושמחה. 

הטיפול בקבוצה יכול לעזור במגוון דרכים:

  • הבנה שאני לא לבד ושיש עוד אנשים שסובלים מבעיות דומות לשלי
  • אפשרות לקבל פרספקטיבות אחרות על הסיפור שיש לי בנוגע לבעיה שלי
  • המראה המשתקפת מהקבוצה עוזרת להעמיק את הידיעה על עצמנו
  • אפשרות להתנסות בדרכים אחרות שבהן ניתן לפעול
  • אפשרות להתנסות בחוויות שמעבר להרגלים היומיומיים, חוויות שיכולות לשחרר מחסומים והגנות ולאפשר לחלקים אחרים בנפש לבוא לידי ביטוי

העבודה בקבוצה תעשה שימוש גם בכלים חווייתיים כמו מדיטציה, דמיון מודרך, תנועה ומגע. אנחנו מאמינים שטיפול אפקטיבי הוא טיפול שבו לא רק מדברים על הדברים שמתרחשים מחוץ לטיפול, אלא גם חווים בתוך הטיפול חוויות שניתן ללמוד מהן ושעשויות ליצור שינוי רגשי.   

מנחה הקבוצה, צבי להב, פסיכולוג קליני בעל ניסיון של שנים רבות הן בטיפול פרטני והן בטיפול קבוצתי. בעל קליניקה פרטית בגבעתיים. מרכז הוראה באוניב’ הפתוחה, מומחה להיפנוזה,  לומד בודהיזם ומתרגל מדיטציה מזה 17 שנה. שימש בעבר כחלק מצוות המורים של פסיכודהרמה. 

הקבוצה תתקיים בימי שלישי אחר הצהריים, בין השעות 16:00 עד 18:00, החל מה- 10.12.2019 הקבוצה מיועדת להיות קבוצה המשכית שאין לה תאריך סיום ושניתן להצטרף אליה גם במהלך השנה. מפגשים יתקיימו בביתו של המנחה בגבעתיים. הקבלה לקבוצה מותנית בראיון אישי. לתיאום ראיון ולקבלת פרטים נוספים ניתן להתקשר ישירות אל צבי לטלפון 050-2607572 . 

בקבוצה לא ניתן למשתתפים עצות, רק נקשיב. ננסה באמת להבין, ונשתף מתוך עולמנו את המקומות שבהם הסיפור נגע בנו. ננסה ליצור אוירה של קבלה, שהיא התנאי הראשון לאפשרות שייוצר שינוי.

הקבלה לתוכנית מותנית בשיחה מקדימה עם המנחה.

לפרטים ותאום:

צבי להב 050-2607572

מבנה התוכנית:

אחת לשבוע, בימי שלישי, בין השעות: 16:00-18:00

התוכנית מתקיימת בגבעתיים

התשלום עבור ההשתתפות בקבוצה יהיה באמצעות תרומה (דאנה) שתועבר בסוף כל מפגש ישירות למנחה בהתאם לרצונו/נה וליכולתו/תה של כל משתתף/פת.