הקבוצה הטיפולית

הקבוצה מיועדת לרוצים להבין את המצוקה בחייהם ולבדוק אפשרויות של שחרור

הסבל ואי הנחת בחיינו מגיעים ממקורות שונים; בדידות וביקורת עצמית, חרדות ודאגות, תחושות של תסכול וכעס, קונפליקטים פנימיים ובין אישיים, משברי חיים, פחד מהזדקנות או ממוות, ועוד.

הנחת היסוד בבודהיזם היא שמעבר לגורמים האובייקטיביים, בכל אי-נחת יש גם מרכיב תודעתי, שהוא האופן שבו מגיבים למצב האובייקטיבי, והוא זה אשר יוצר סבל שאינו הכרחי.

מטרת הטיפול בקבוצה היא להפחית את הסבל הזה שאינו הכרחי, ולפתח משאבים של קבלה ושמחה.

הטיפול בקבוצה יכול לעזור במגוון דרכים:

  • הבנה שאני לא לבד ושיש עוד אנשים שסובלים מבעיות דומות לשלי
  • אפשרות לקבל פרספקטיבות אחרות על הסיפור שיש לי בנוגע לבעיה שלי
  • המראה המשתקפת מהקבוצה עוזרת להעמיק את הידיעה על עצמנו
  • אפשרות להתנסות בדרכים אחרות שבהן ניתן לפעול
  • אפשרות להתנסות בחוויות שמעבר להרגלים היומיומיים, חוויות שיכולות לשחרר מחסומים והגנות ולאפשר לחלקים אחרים בנפש לבוא לידי ביטוי

בקבוצה לא ניתן למשתתפים עצות, רק נקשיב. ננסה באמת להבין, ונשתף מתוך עולמנו את המקומות שבהם הסיפור נגע בנו. ננסה ליצור אוירה של קבלה, שהיא התנאי הראשון לאפשרות שייוצר שינוי.

בקבוצה נתרגל מדיטציה, דמיון מודרך, תנועה ומגע, ונשוחח.

ניתן להצטרף לקבוצה לאחר שיחה מקדימה עם המנחה

לפרטים ותאום: צבי להב – 050-2607572

מפגשי הקבוצה

אחת לשבוע, בימי שלישי, בין השעות: 17:30-19:30

תאריך פתיחה:  28.1.20

הקבוצה נפגשת בגבעתיים

ההשתתפות בתרומה (דאנה) נתינה כפי הרצון והיכולת, בתום כל מפגש

העבודה בקבוצה תעשה שימוש גם בכלים חווייתיים כמו מדיטציה, דמיון מודרך, תנועה ומגע. אנחנו מאמינים שטיפול אפקטיבי הוא טיפול שבו לא רק מדברים על הדברים שמתרחשים מחוץ לטיפול, אלא גם חווים בתוך הטיפול חוויות שניתן ללמוד מהן ושעשויות ליצור שינוי רגשי.   

מנחה הקבוצה, צבי להב, פסיכולוג קליני בעל ניסיון של שנים רבות הן בטיפול פרטני והן בטיפול קבוצתי. בעל קליניקה פרטית בגבעתיים. מרכז הוראה באוניב' הפתוחה, מומחה להיפנוזה,  לומד בודהיזם ומתרגל מדיטציה מזה 17 שנה. שימש בעבר כחלק מצוות המורים של פסיכודהרמה. 

הקבוצה תתקיים בימי שלישי אחר הצהריים, בין השעות 16:00 עד 18:00, החל מה- 10.12.2019 הקבוצה מיועדת להיות קבוצה המשכית שאין לה תאריך סיום ושניתן להצטרף אליה גם במהלך השנה. מפגשים יתקיימו בביתו של המנחה בגבעתיים. הקבלה לקבוצה מותנית בראיון אישי. לתיאום ראיון ולקבלת פרטים נוספים ניתן להתקשר ישירות אל צבי לטלפון 050-2607572 . 

בקבוצה לא ניתן למשתתפים עצות, רק נקשיב. ננסה באמת להבין, ונשתף מתוך עולמנו את המקומות שבהם הסיפור נגע בנו. ננסה ליצור אוירה של קבלה, שהיא התנאי הראשון לאפשרות שייוצר שינוי.

הקבלה לתוכנית מותנית בשיחה מקדימה עם המנחה.