"הארד קור זן" – Hard Core Zen | בראד וורנר

"הארד קור זן" – Hard Core Zen | בראד וורנר

שום דבר אינו קדוש. הספק – בכל – הוא הכרחי. אנחנו חייבים לתהות לגבי כל דבר, לא חשוב כמה גדול, חשוב, בסיסי או יפה.

רק כאשר אנשים מאמינים שהאמונות שלהם נמצאות מעבר לספק, מעבר לשאלה, רק הם הם מסוגלים להיות כל כך איומים ונוראים, כפי שההיסטוריה מראה לנו. האמונות הן הכוח שמאחורי כל פעולה מרושעת שהאדם עולל. אינך יכול למצוא פעולה מרושעת בהיסטוריה האנושית שלא הייתה מבוססת על אמונה. וככל שהאמונה חזקה יותר, הרשעות גדולה יותר.
הנה אחת מהאמונות שלי: הכל קדוש. כל פיסת עשב, מקק, גרגר אבק, פרח, שלולית בוץ ליד מחסן מכוסה בכתובת גרפיטי – הכל ניתן להערצה.
ועוד אחת: הכל אינו קדוש. להציל את העולם זה בזבוז זמן. שמירת הסביבה היא בזבוז של אנרגיה. פרחים מסריחים, ושירת הציפורים אינה אלא רעש מעצבן.
דבר אינו קדוש, דבר אינו חול. אפילו לא אתה. אם משהו קדוש עבורנו יותר מדבר אחר, אנחנו נמצאים על הרכבת המהירה לגיהינום.
אינך יכול באמת לקדש את אלוהים, אם אינך יכול לקדש כל אחד מהביטויים שלו, היצירות שלו. להרוג מישהו בשם אלוהים זה מגוחך. אם אנחנו עושים את זה, אנחנו הורגים את אלוהים, ואת האמת.

מהי האמת? מהו אלוהים? איך אתה יכול לראות, לשמוע, להריח, לטעום ולגעת ברעיונות האבסטרקטיים האלה?
האמת צועקת אליך ממודעות ענק שמפרסמות סיגריות. אלוהים שר אליך בגרסאות כיסוי של בארי מנילו. האמת מכריזה על עצמה כשאתה בועט בבקבוק בירה ריק. האמת מטפטפת עליך עם הגשם מהשמיים, ואלוהים צר לך צורה בשלולית שלרגליך. אתה אוכל את האלוהות ומפריש אותה שעות אחר כך. תריח את זה. איזה ריח יש לאמת.

האמת היא המציאות
אלוהים הוא המציאות

ולידיעתך: גם אם תרוץ ותברח לעד, אינך יכול להתחמק מהמציאות. את היכול להכחיש את קיום האלוהים או האמת האחת, אבל המציאות תמיד שם, מתבוננת בך בפרצוף. אתה יכול לעד לחפש את ההארה. כל מה שתקבל הוא את המציאות.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.