פסיכולוגיה בודהיסטית ו-Cbt בהתייחסות למחשבה טורדנית

סדנה למטפלים עם ד"ר סטיבן פולדר וד"ר יסמין פולדר

התחלה

09-09-2016 - 9:00

סיום

09-09-2016 - 15:30

כתובת

קמפוס ברושים   ראה מפה

קטגוריות

מפגשי דהרמה

סדנה למטפלים עם ד"ר סטיבן פולדר וד"ר יסמין פולדר

בעקבות בקשות רבות של מטפלים שלא היה להם מקום בסדנה הקודמת, אנו שמחים לבשר על פתיחת סדנה נוספת בתל אביב)
סדנה פתוחה למטפלים*
מיינדפולנס הינה טכניקה מוכרת וידועה המשמשת כאבן יסוד בגישות הטיפוליות העכשוויות שנולדו מהטיפול הקוגניטיבי התנהגותי. אך מקורה בתורה גדולה הרבה יותר – תפיסת הבודהיזם את התודעה והתהליכים המנטליים. מפתחי הפרוטוקולים של MBSR (קבט-זין) ו-MBCT (מרק וויליאמס) הינם מתרגלים מנוסים של תורה זו, ופיתחו בהשראתה את גישתם הטיפולית.
בסדנה זו נלמד רבדים מעמיקים של עבודה עם תהליכי חשיבה ותודעה, בנקודות בהן גישות "גל שלישי" של CBT נשענות על תובנות מהפסיכולוגיה הבודהיסטית. המטרה היא ליצור מרחב של התפתחות והשראה אישית ומקצועית, התנסות חווייתית ואפליקציה קלינית – דרכים להכניס עקרונות אלו לעבודה טיפולית קונקרטית עם מטופלים.
בסדנה נחקור את טבעה של המחשבה הטורדנית ותודעת-הרקע שמאפשרת את היווצרותה. נראה כיצד מחשבה יכולה להיות "עבד צייתן אך אדון נבזי". נלמד ונחווה דרכים לשחרר עצמנו מכבליה של מחשבה טורדנית, דרך הסטת קשב ומודעות לגוף והסתכלות מחודשת על דפוסים סבוכים ופתלתלים, וראייתם כתופעות חולפות.

ד"ר סטיבן פולדר הוא ממובילי התרגול הבודהיסטי בישראל, המייסד והמורה הבכיר של "עמותת תובנה" שצמחה להיות הארגון הגדול ביותר בישראל, בו מתרגלים אלפי אנשים 'מיינדפולנס' ושיטות רוחניות בודהיסטיות שונות. הוא לימד אין ספור קורסים וריטריטים בישראל ומחוצה לה בעשרים השנים האחרונות ועסק גם בהכשרת מורים בישראל. סטיבן פרסם ארבעה-עשר ספרים אקדמיים ופופולאריים בנושא של ריפוי פנימי וחיצוני, רובם בשפה האנגלי

ד"ר יסמין פולדר-הד – פסיכולוגית ייעוצית המשתמשת בגישה הקוגניטיבית התנהגותית כגישה העיקרית בעבודתה הטיפולית, בייחוד עם דגש על גישות "הגל השלישי". היא עובדת עם מבוגרים ונוער, עם הפרעות כגון: חרדה, OCD, דכאון, משברי חיים, טראומה ושאלות של זהות. יסמין עובדת בגליל המערבי – במרכז קוגנטיקה ובקליניקה פרטית. יסמין סיימה את הכשרתה באנגליה אצל מומחי הטיפול הקוגניטיבי של ימינו

*הסדנה מיועדת למטפלים בעלי ידע בסיסי לפחות בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי
עלות: 300 ש"ח

לפרטים והרשמה: יסמין פולדר-הד
yasminfulder@gmail.com, 0524-867324

לפרטים והרשמה: יסמין פולדר-הד yasminfulder@gmail.com, 0524-867324

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

בית הספר לתורת-הנפש הבודהיסטית.

טל. 03-6411961

אימייל pdharma@tausc.co.il

להצטרפות לניוזלטר שלנו

TOP
UA32122061-1