ויניקוט והקואין: קשת כף-הרגל והאלכימיה של פרח הזהב | הרצאה | ד"ר יורי סלע

מהי "תמצית החיים"? מה בינה לבין "סודו של פרח הזהב" שעליו כתב יונג בהתרגשות?

מורים

התחלה

30-04-2019 - 19:00

סיום

30-04-2019 - 20:30

כתובת

קמפוס ברושים   ראה מפה

קטגוריות

הרצאות

מרצה: ד"ר יורי סלע, מנחה: רחל קפלן

בשנת 1757 הגיע למנזר שואין-ג'י ביפן מכתב בזו הלשון:

"הובא לידיעתי שתחת ערמת ניירות של המורה שלכם [הקואין] מצוי כתב-יד… ש…כולל טכניקות סודיות רבות לטיפוח תמצית החיים…מעת לעת הכינו נזירי זן עותקים של כתב יד זה, אך הם צופנים אותם בזהירות ואינם מראים אותם לאחרים…."

למה כיוון הכותב? מהי "תמצית החיים"? מה בינה לבין "סודו של פרח הזהב" שעליו כתב יונג בהתרגשות? ומה בין כל אלו לקליניקה של פסיכותרפיה פסיכואנליטית בהשראת עבודתם של רוני ליינג ודונלד ויניקוט בשנות השמונים של המאה העשרים?

בהרצאה ארקום סיפור המסביר את משמעותן של טכניקות סודיות אלו ואת הרלבנטיות שלהן לחשיבה פסיכואנליטית, לאופן בו משתכנת הפסיכה בגוף ולתנועה שבין פנים וחוץ בקשר שבין אדם ועולמו.

ד"ר יורי סלע הוא פסיכולוג קליני, פסיכותרפיסט הומניסטי-אינטגרטיבי וד"ר לפרשנות ותרבות. את הכשרתו בזן-שיאצו ורפואה סינית עשה באנגליה, יפן וישראל. יורי הוא מייסד ומנהל שותף ב 'מכון דמו"ת לפסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות'. בעבר ייסד את בה"ס 'מגע' לשיאצו והיה מנהל-שותף בתוכנית הכשרה של 'פסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח-מערב' בבה"ס לעו"ס באוניברסיטת תל-אביב. חבר צוות פיתוח רעיוני, השירות הפסיכיאטרי, בית חולים 'העמק', מרצה ב'תכנית לפסיכותרפיה' באוניברסיטת תל-אביב וב'מכון מגיד' באוניברסיטה העברית, וחבר במכון ת"א לפסיכואנליזה בת-זמננו. פרסם שירה, פרוזה וספרות מקצועית. ספרו האחרון From Dualism to Oneness in Psychoanalysis: a Zen Perspective on the Mind-body Question ראה אור בהוצאת Routledge. מתרגל אמנויות לחימה סיניות מזה למעלה מ 30 שנה ולומד זן-בודהיזם.

מחיר: 90 ש"ח

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

בית הספר לתורת-הנפש הבודהיסטית.

טל. 03-6411961

אימייל pdharma@tausc.co.il

להצטרפות לניוזלטר שלנו

TOP
UA32122061-1