התעוררות התרגול במערכות יחסים - בודהיזם מערבי, מרטין בובר והתרגול במערב | אסף סטי אל בר

העבודה של 'תיקון אדם', כפי שמגדיר זאת בובר, התמקדה בעבודה פנימית או בעבודה עם הטבע. בתקופה הזו, נוכחת קריאה לתרגול במפגש עם האחרים – בזיקה, בַּקֵשר, במפגש.

התחלה

20-12-2018 - 19:00

סיום

20-12-2018 - 22:00

כתובת

קמפוס ברושים   ראה מפה

קטגוריות

מפגשי דהרמה

הדרך הבודהיסטית שינתה את פניה במעבר מתרבות אחת לאחרת, במעבר בין תקופות שונות. לב התרגול נותר על כּנו – ההבנה כי הקיום האנושי ספוג באי שביעות רצון וכי קיימת אפשרות להשתחרר מאי-הנחת ולמצוא חופש, אהבה ושמחה – אולם נדבכים שונים של הדרך משתנים בתואם עם התרבות בה מתרחש התרגול.

מרטין בובר ואריך פרום, טוענים שניהם כי התרבות המערבית מתאפיינת בהתרבות של אינטראקציות בין-אישיות מחד גיסא, ובגדילה עצומה של הניכור מאידך גיסא. ניכור של האדם לעצמו, לאחרים ולטבע. בתקופות שונות, העבודה של ‘תיקון אדם’, כפי שמגדיר זאת בובר, התמקדה בעבודה פנימית או בעבודה עם הטבע. בתקופה הזו, נוכחת קריאה לתרגול במפגש עם האחרים – בזיקה, בַּקֵשר, במפגש.

גם הבודהיזם במערב מזהה זאת ואנו רואים התפתחות הולכת ומתרחבת של תרגול דרך מערכות יחסים. הן בצמיחה של יותר ויותר מסגרות קהילתיות והן בהתפתחות של פרקטיקות תרגוליות בין-אישיות, (דוגמת Insight Dialogue – ‘דיאלוג של תובנה’).

אסף סטי אל בר מתרגל למעלה מעשרים שנה במסורת הויפסנא והבודהיזם הטיבטי. הלימוד שלי מושפע ממורים פורצי דרך שהציעו שילוב של תרגול עמוק של התכנסות פנימה עם דגש גדול על פתיחת הלב על הכרית ובחיי היום-יום. מתחילת הדרך מצאתי בעבודה החינוכית ובאקטיביזם החברתי כר פורה לתרגול והגשמה של הדרך ואני ממשיך בכך גם עכשיו ומקווה לסיים בקרוב דוקטורט שעוסק במפגש הזה. בשנים האחרונות התוודעתי לפסיכולוגיה ההתנסותית בגישת האקומי שמהווה עבורי השראה רבה ודרך נוספת לתרגם את התרגול הבודהיסטי לחיי היום-יום האנושיים במאה העשרים ואחת.

מחיר: 50 ש”ח

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

בית הספר לתורת-הנפש הבודהיסטית.

טל. 03-6411961

אימייל pdharma@tausc.co.il

להצטרפות לניוזלטר שלנו

TOP