ביטחון עצמי לעומת הוקרת העצמי | מפגש עם גשה קלסנג וונגמו

מנחה: גשה קלסנג וונגמו בהשתתפות מורים מקבוצות הדהרמה השונות

התחלה

27-11-2018 - 18:00

סיום

27-11-2018 - 21:00

כתובת

קמפוס ברושים   ראה מפה

קטגוריות

מפגשי דהרמה

מנחה: גשה קלסנג וונגמו בהשתתפות מורים מקבוצות הדהרמה השונות

ברור לנו שאם מישהו פוגע בנו, פעולתו היא שלילית, כי היא גורמת לנו כאב. יחד עם זאת, אם נפגע באותו אופן במישהו אחר נחוש שהפעולה לא כל כך שלילית, ואפילו נראה אותה כמוצדקת. איך ייתכן ששתי הפעולות הללו נדמות כל כך שונות, ואיזה מהתגובות שלנו מבוססת על המציאות?

אם ננתח נראה שהתגובות השונות שלנו מושפעות מהוקרת העצמי, בגלל התחושה המוטבעת בנו ש"אני" ו"שלי" חשובים יותר מ"אחרים" ומה שהוא "שלהם".

רוב האנרגיה שלנו מכוונת כלפי עצמנו – החיים שלי, הבריאות שלי, המשפחה שלי, מערכות היחסים שלי, המשרה שלי וכן הלאה. הוקרת העצמי הזו היתה יכולה להיות בסדר אילו היו לה תוצאות חיוביות. לרוע המזל היא מובילה לאכזבה, כי היא לא מביאה לנו אושר והיא לא פותרת את בעיותינו.

הפתרון האמתי הוא הוקרת הזולת – גישה שמציבה במקום ראשון את האחרים ומחשיבה את רווחתם כחשובה יותר מרווחתנו האישית. לפי אלה שפיתחו מצב תודעה כזה, גישה זאת גורמת לאושר אמתי ולשלוות נפש.

אבל האם גישה כזאת היא בריאה ומציאותית? אם נציב את האחרים לפני עצמנו, האם לא נהפוך לפגיעים להשפלה וללעג? האם לא ניראה חלשים וחסרי הגנה? האם זה לא יפגע בהערכה העצמית שלנו ויפחית את הביטחון העצמי שלנו?

במהלך השיחה נעסוק בשאלות האלה ונדון באפשרות להפחית את הגישה המתרכזת בעצמי ולהחליף אותה בדאגה כנה לזולת, תוך פיתוח חוזק פנימי, ביטחון שיש לנו את היכולת להתמודד עם האתגרים שבחיינו, ותחושה בריאה של הערכה עצמית. כל אלה יאפשרו לנו להבין שאנחנו ראויים להיות מאושרים, אוהבים ומצליחים.

לפרטים על גשה קלסנג וונגמו

ההשתתפות בדאנה (נתינה כפי הרצון והיכולת) בהרשמה מראש מכאן

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

בית הספר לתורת-הנפש הבודהיסטית.

טל. 03-6411961

אימייל pdharma@tausc.co.il

להצטרפות לניוזלטר שלנו

TOP
UA32122061-1