מפגש הכרות עם הבודהיזם - הרצאה קצרה ושיעור לדוגמה

המפגש מיועד למתחילים ולאלה שטרם התנסו בלימודים בודהיסטיים

התחלה

09-01-2018 - 18:00

סיום

09-01-2018 - 21:00

כתובת

קמפוס ברושים   ראה מפה

מנחים: יובל אידו טל, טלי הלמן-מור, עדה אבשלום

המפגש מיועד למתחילים ולאלה שטרם התנסו בלימודים בודהיסטיים. במפגש חד פעמי זה נתוודע על קצה המזלג אל יסודות המחשבה, התובנות והאימון הבודהיסטי. ההבנה הבודהיסטית שאת רוב רובו של הסבל בחיינו מחוללת התודעה והדרכים לאימון התודעה לשם השתחררות מכבליה.

"שנים רבות נתפסה תורת הבודהה במערב כפילוסופיה מרתקת, בעלת מהלכים היסטוריים ותרבותיים. רבים וטובים ראו בה שיטת חשיבה, פילוסופיה. במערב היא מכונה, לכן, 'בודהיזם'. אלא שבאסיה נתפסת תורת הבודהה כמשנת חיים של ריפוי ונחמה, לא של הגות מופשטת. זוהי תורת מעשה. אימון של יומיום שהוא חיים של פחות סבל, פחות תעתוע. פחות תעתוע ולכן פחות סבל…

ליבה של התורה אינו בכללים ובטקסים. צלילות הדעת – זוהי ליבת האימון הבודהיסטי כדרך חיים. עניינה של דרך הבודהה הוא הסבל – מה טיבו, מה מקורו, ואיך להקל עליו או להיחלץ ממנו.

תורת הבודהה מציעה אפשרות של היות בעולם בתוך צלילות הדעת, ואימון של האפשרות להזמין אותה שוב ושוב. ומתוך ההתפנות הזאת – ‘הריקות’ – מתחולל המעשה הבודהיסטי, ברגעים של חסד, מרחב של חרות שאין בו תעתוע, פחד, ותשוקה שמצמיתים את דעתו של אדם. פעולה בעולם בתוך מרחב כזה של חרות, אומרת תורת הבודהה, היא פעולה ראויה, מכוונת נכונה, חומלת, יודעת…."

יעקב רז

ההשתתפות ללא עלות להרשמה לחצו כאן

 

פרטים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בית הספר לתורת-הנפש הבודהיסטית.

טל. 03-6411961

אימייל broshim@tauex.tau.ac.il

להצטרפות לניוזלטר שלנו

TOP